#20 - 17.11.2016
#20 Relacyjne bazy danych na przykładzie PostgreSQL
Wieszczono ich koniec, wytykano problemy. A okazuje się, że relacyjne bazy wciąż funkcjonują, mają się dobrze i co więcej – w szerokim spektrum zastosowań ciężko je czymś zastąpić. W zasadzie wszyscy ich używamy, ale też wielu z nas traktuje je jako czarną skrzynkę. Warto jednak zajrzeć pod maskę. Podczas wykładu poznacie problemy, z jakimi mierzą się twórcy baz danych oraz możliwe ich rozwiązania, ze szczególnym uwzględnieniem PostgreSQLa – jego działania, mocnych oraz słabych stron. Tak, żeby każdy czuł się komfortowo i pewnie używając tego rozwiązania.
Wykład kierowany jest do osób, które używają SQLowych baz danych (z naciskiem na PostgreSQL) bądź chciałyby zacząć ich używać, a przede wszystkim chcą poznać je „od kuchni” i są gotowe na zmierzenie się z zaawansowanymi mechanizmami ich funkcjonowania.
ZAREJESTRUJ SIĘInżynier z wykształcenia i przekonania. Od 25 lat zarabia na pisaniu kodu, od nastu lat - JVM. Lubi szczegóły, niebanalne problemy, rozwiązania, które działają. Interesuje się też rozwojem osobistym – miłośnik podejścia Clifton StrengthsFinder. Ukończył szkołę coachingu, czyli też coach – nie mylić z mówcą motywacyjnym.
Nie zapomnij się zarejestrować!
ZAREJESTRUJ SIĘ