#33 - 24.05.2017

#33 Microservices & Service Discovery. Koncepcja i przykłady na bazie SpringBoot i Eureka

Prelegent: Konrad Stelmach

Koncepcja Microservices jest znana od kilku lat. Niemniej jednak, o ile można bez trudu zbudować na niej nowe rozwiązanie, o tyle wdrażanie jej w dojrzałej technologicznie korporacji, to zupełnie inny problem.

Pierwsza cześć spotkania będzie dedykowana problemom, z którymi można się zetknąć podczas wprowadzania nowego pomysłu na tego typu architekturę w ustabilizowanym już środowisku.Zostanie pokazane, jak realizacja mogłaby wyglądać w „idealnym świecie” oraz jak to wygląda w rzeczywistości, gdy uwzględnimy już ograniczenia płynące ze środowiska, w jakim prowadzimy wdrożenie.

Następnie prelegent przejdzie do jednej z metod niwelowania problemów integracyjnych dotyczących microservice’ów – zastosowania Service Discovery. Przedstawi koncepcję i określi miejsce na tego typu rozwiązanie w gąszczu innych systemów korporacyjnych.

W trzeciej części spotkania zostanie pokazany przykład implementacji microservice’ów i ich integracja za pomocą Service Discovery (Eureka) przez zastosowanie SpringBoot w możliwie najbardziej deklaratywny dla programisty sposób.

ZAREJESTRUJ SIĘ
Konrad Stelmach

"Pracuje jako Solution Architect w PwC IT Services. Większość doświadczenia zawodowego zbudował podczas realizacji projektów dla firm telekomunikacyjnych, choć zdarzały się też epizody w sektorze windykacji, logistyki oraz w finansach. Występował w rolach programisty, projektanta, analityka, a obecnie zajmuje się architekturą i prowadzi szkolenia w ramach swoich kompetencji, gdzie stara się poruszać zarówno w perspektywie logicznej jak i implementacyjnej. Prywatnie mąż i tata, lubi czasem pograć na pianinie i ... PS4."


Nie zapomnij się zarejestrować!

ZAREJESTRUJ SIĘ