#75 - 13.04.2022 godz. 18:00

#75 Czego możemy spodziewać się po Spock 2

Prelegent: Marcin Zajączkowski

Wiosna 2021 – długo wyczekiwany – Spock 2.0 w końcu zostaje wydany. Pod spodem wiele się zmieniło. Przede wszystkim bazowanie na JUnit Platform (część JUnit 5), ale to nie wszystko. Co ze wsparciem dla Groovy 3 i Java 14+? Co z nowiutkim Groovy 4 i Java 17+? Czy testy parametryzowane mogą być jeszcze lepsze? Czemu warto migrować ze Spock 1.3 i czy będzie to trudne (szczególnie przy używaniu @Rule z JUnit 4)?

W czasie prezentacji podsumuję ponad 2 lata prac i wyjaśnię czy/jak one wpływają na „odwieczne pytanie”: Spock (2.x) vs. JUnit (Jupiter 5).

ZAREJESTRUJ SIĘ
Marcin Zajączkowski

Doświadczony architekt realizujący projekty charakteryzujące się wysoką jakością i niezawodnością. Silnie zaangażowany w promowanie Software Craftsmanship, Clean Code i Test-Driven Development na konferencjach i szkoleniach. Specjalista w automatyzacji wdrożeń z Continuous Delivery i Continuous Inspection of Code Quality. Entuzjasta reaktywności i szeroko rozumianej współbieżności/reaktywności. Poza tym autor i kontrybutor projektów open source, (pomniejszy) commiter Spocka, bloger (https://blog.solidsoft.pl/) i trener.


Nie zapomnij się zarejestrować!

ZAREJESTRUJ SIĘ