#84 - 24.05.2023 godz. 18:00

#84: Blockchain lokalnie – Ganache, Truffle, Hardhat

Prelegent: Rafał Sokulski

Blockchain, ponoć jak się go zna, oferty pracy sypią się jak manna z nieba 🙂 Tak mawia Rafał Sokulski, prelegent na #84 Talk4Devs.

Blockchain to nie tylko kryptowaluty. Ta niskokosztowa i jedna z bezpieczniejszych technologia wykorzystywana jest szeroko m.in. w branży finansowej, a nawet polityce – w organizacji bezpiecznych wyborów. Wraz z postępem Blockchaina rozwijają się narzędzia ułatwiające deweloperom pracę z tą wyjątkową „bazą danych”.

Jak w prosty sposób przetestować, czy nasze rozwiązania są dobre? Jak pracować na Smart Contractach? A wreszcie – jak używać Ganache, Truffle, Hardhata i Remix, narzędzi wspomagających pracę z Blockchainem? O tym opowie Rafał Sokulski na kolejnym już Talk4Devs. Nie zabraknie też live codingu z przedstawieniem sposobu na postawienie lokalnej sieci Blockchain i prostej interakcji z nią oraz sesji Q&A.

Agenda:

1. Czym jest Blockchain?
2. Elementy sieci Blockchain?
3. Decentralizacja.
4. Ethereum i EVM.
5. Ganache, Truffle, Hardhat.
6. Live coding
7. Q&A

Zapraszamy!

ZAREJESTRUJ SIĘ
Rafał Sokulski

Niegdyś dość znany DJ i producent w Polsce, zamienił twórczą pracę z muzyką na linijki kodu. Senior Fullstack Developer z 9-letnim doświadczeniem, od 4 lat w j-labs, gdzie zajmuje się integracją z prywatnym blockchainem, uruchomionym na maszynach klienta. Dziś, po przebyciu tej trudnej drogi, stara się przekazać swoją wiedzę fanom blockchaina, którzy chcieliby zacząć swoją własną techniczną przygodę z tą technologią.


Nie zapomnij się zarejestrować!

ZAREJESTRUJ SIĘ