#88 - 13.12.2023 godz. 18:00

#88: Java 21 nie tylko dla tkaczy

Prelegent: Piotr Przybył

Wystarczy wspomnieć o Javie 21 i nagle z automatu odmieniamy przez wszystkie przypadki Project Loom i wątki wirtualne. Tymczasem… Java 21 to bardzo dobre wydanie nie tylko dla fanów wątków i tkactwa!

Tym razem skupimy się na Java 21, czyli najważniejszym wydaniu Javy od czasów rewolucji w wersji 9. Piotr Przybył zabierze nas w podróż przez najnowsze zmiany w Javie 21:

  • Nie tylko dla fanów wątków i tkactwa – te innowacje umożliwią łatwiejsze pisanie programów (i skryptów!) zarówno doświadczonym programistom, którzy programują w innych językach, jak i tym, którzy przygodę z kodowaniem dopiero zaczynają.
  • Na tym wykładzie na spokojnie przyjrzymy się zmianom spoza Looma, a w szczególności szablonom napisów (string templates) i wszelkiej maści wzorcom (pattern matching).
  • Prelegent to miłośnik czystej Javy, a także lekkości i zwinności, która powinna przejawiać się przede wszystkim w stosowaniu właściwych narzędzi.

Zarejestruj się już dziś na wydarzenie online!

ZAREJESTRUJ SIĘ
Piotr Przybył

Notoryczny inżynier w pracy i poza nią, podążający za meandrami sztuki programowania. Testcontainers Community Champion. Zawodowo Remote Software Gardener, od kilkunastu lat wyrywający chwasty w ogródkach webowych. Aktualnie Senior Developer Advocate w firmie Elastic. Zwykle przycinający Javę (od wersji 1.3), Scalę i Go do kształtów pożądanych przez klientów, ale i inne języki nie są mu obce. Programista, trener, prelegent. W swoich wystąpieniach mówi nie tylko o czystej Javie, ale także o architekturze oprogramowania, bezpieczeństwie komputerowym i umiejętnościach miękkich.


Nie zapomnij się zarejestrować!

ZAREJESTRUJ SIĘ