#90 - 21.02.2024 godz. 18:00

#90: Async na korutynach i fiberach – projekt Loom w C#

Prelegent: Adam Furmanek

Async sprawia mnóstwo problemów – wymaga specjalnego typu w zwracanej metodzie, może w dowolnym momencie zmienić wątek, używa globalnego stanu i wiele innych. Czy da się lepiej? Czy możemy zrobić async/await bez tego całego zamieszania?

W trakcie wystąpienia przyjrzymy się asyncowi, jak jest zaimplementowany, jakie stwarza problemy, a także poszukamy lepszych rozwiązań. Zaimplementujemy mechanizm od nowa przy użyciu monad, korutyn i fiberów, i sprawdzimy, czy to rozwiązanie jest lepsze od podejścia opartego na wątkach.

Luźno związane z projektem Loom ze świata JVM, gdzie async jest implementowany właśnie w taki sposób.

Poziom 300.

ZAREJESTRUJ SIĘ
Adam Furmanek

Inżynier z 15-letnim doświadczeniem. W swojej karierze pracował z wieloma typami aplikacji, w tym z logistyką, e-commerce, uczeniem maszynowym, analizą danych i zarządzaniem bazami danych. Lubi zagłębiać się w technologię, bada kod maszynowy i przegląd szczegóły implementacji, aby lepiej zrozumieć wewnętrzne elementy technologii, których używa na co dzień. Lubi również debugować, dekompilować i deasemblować kod, aby zrozumieć modele pamięci, problemy ze współbieżnością i inne szczegóły ukryte głęboko w środku. W wolnym czasie gra w ping-ponga, ogląda filmy Woody'ego Allena i tworzy wpisy na blogu http://blog.adamfurmanek.pl.


Nie zapomnij się zarejestrować!

ZAREJESTRUJ SIĘ