Online, 28.04.21 | Śr

#68 Talk4Devs | Architektura i architekt AD 2021

Często słyszymy, że w IT nie wymyślono nic nowego od lat 70. I trzeba przyznać, że faktycznie stosowane rozwiązania bardzo często opierają się o dobrze znane koncepcje. Możemy natomiast postawić pytanie, czy taki sam stan rzeczy dotyczy również sposobu pracy architektów i rozumienia czym w zasadzie jest architektura oprogramowania. Właśnie na odpowiedzi na te pytania skupimy się podczas prezentacji. Ponadto porozmawiamy o roli architekta w agile i tym jak architektura stawia czoła wszechobecnej zmienności wymagań.

Obejrzyj video:

 

Bądź na bieżąco!
Chcesz jako pierwszy otrzymać zaproszenia na kolejne spotkanie Talk4Devs? Zapisz się do naszego newslettera:

zapisz się do newslettera
zdjęcie
Jakub Kubryński

Od blisko 30 lat pasjonuje się programowaniem. Zaczynał już jako kilkuletnie dziecko, pisząc przy udziale Taty w Fortranie 77 proste programy pomagające mu w lekcjach - jak choćby w liczeniu "słupków" na matematykę ;) Ponad 16 lat temu jego pasja przerodziła się w zawód, z którym jest związany do dziś. Początkowo jako programista, później projektant i architekt, team leader i manager aż do trenera, konsultanta i przedsiębiorcy rozwijającego własną firmę i produkt DevSkiller.com.


Od wielu lat skupia się na architekturze systemów rozproszonych i optymalizacji procesów wytwarzania oprogramowania, starając się wszystko robić szybciej, wydajniej i efektywniej. Zajmuje się doradztwem strategicznym oraz audytowaniem procesów IT.