Warszawa, Listopad 2016

A jednak żyją! Relacyjne bazy danych na przykładzie PostgreSQLa

Wieszczono ich koniec, wytykano problemy. A okazuje się, że relacyjne bazy wciąż funkcjonują, mają się dobrze i co więcej - w szerokim spektrum zastosowań ciężko je czymś zastąpić. W zasadzie wszyscy ich używamy, ale też wielu z nas traktuje je jako czarną skrzynkę. Warto jednak zajrzeć pod maskę. Podczas wykładu poznacie problemy, z jakimi mierzą się twórcy baz danych oraz możliwe ich rozwiązania, ze szczególnym uwzględnieniem PostgreSQLa - jego działania, mocnych oraz słabych stron. Tak, żeby każdy czuł się komfortowo i pewnie używając tego rozwiązania.

Wykład kierowany jest do osób, które używają SQLowych baz danych (z naciskiem na PostgreSQL) bądź chciałyby zacząć ich używać, a przede wszystkim chcą poznać je "od kuchni" i są gotowe na zmierzenie się z zaawansowanymi mechanizmami ich funkcjonowania.

Obejrzyj video:

 

Bądź na bieżąco!
Chcesz jako pierwszy otrzymać zaproszenia na kolejne spotkanie Talk4Devs (dawniej IT Akademia j-labs)? Zapisz się do naszego newslettera:

zapisz się do newslettera
Michał Zaborowski

Inżynier - z wykształcenia i przekonania. Od 18 lat programista, blisko związany z przetwarzaniem danych i optymalizacją systemów.