Kraków, 21.02

TypeScript i Angular 2 - dobrana para? Zapiski programisty Javy

W trakcie wykładu zostanie przygotowana aplikacja działającą w przeglądarce, będzie sporo livecodingu ;-) Angular 2 to nowa wersja  biblioteki Google która całkowicie zrywa kompatybilność wsteczną ze swoim poprzednikiem AngularJS. Językiem programowania w nowej wersji jest TypeScript, da się również używać bezpośrednio JavaScript. Zobaczymy jak w TypeScript działa statyczna typizacja, będzie też o klasach, interfejsach, dziedziczeniu oraz generykach. Porównamy możliwości tego języka do Javy. Zapraszamy!

Wydarzenie organizujemy przy współpracy z Biurem Karier i Promocji Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ.

Obejrzyj video:

 

Bądź na bieżąco!
Chcesz jako pierwszy otrzymać zaproszenia na kolejne spotkanie Talk4Devs (dawniej IT Akademia j-labs)? Zapisz się do naszego newslettera:

zapisz się do newslettera
Piotr Natkaniec

Full-stack developer z prawie 10-letnim doświadczeniem w branży IT. W dotychczasowych projektach korzystał głównie z Javy i JavaScript. Jak mówi o sobie: "programuję, bo lubię"! W czasie wolnym zapalony rowerzysta, którego można spotkać na ścieżkach w Krakowie i całej Polsce.