#11

#11 - 09.02.2016

#11 JDKowe skarby ze skarbca /bin

Prelegent: Andrzej Grzesik

JDK w katalogu bin zawiera wiele nadzwyczaj użytecznych narzędzi, często pozwalających zdiagnozować problem bez kupowania podobnych produktów komercyjnych. Tak, za darmo i od ręki!

Co można nimi osiągnąć? Zrobić i przeanalizować heapdump, zebrać stacktracy wątków, podejrzeć jak działa i na czym spędza ile czasu GC, sprawdzić zajętość pamięci i wiele innych, a to wszystko wygodnie z linii poleceń. Co znaczy, że zadziała też na serwerze gdzieś hen daleko za 7 VPNami i bez interfejsu graficznego?

Podczas sesji Andrzej zaprezentował wiele z dostępnych narzędzi oraz opowiedział do czego służą i co potrafią.

ZAREJESTRUJ SIĘ
Andrzej Grzesik

"Andrzej jest fanem systemów rozproszonych we wszystkich kształtach i formach. Koduje od 8 roku życia uwielbia prostotę i continuous delivery. Chociaż pisał w wielu językach, preferuje JVM. Ponieważ „większość problemów z oprogramowaniem to problemy ludzi”, porusza społeczności, organizuje i przemawia na konferencjach (dumny z bycia Rockstar JavaONE!). Pasjonuje go wszystkie dane, ponieważ nauka! W wolnym czasie ... jazda na rowerze, fotografia i książki. Jest mistrzem Java! Obecnie doskonale się bawi budując systemy w Revolucie."


Nie zapomnij się zarejestrować!

ZAREJESTRUJ SIĘ