#40

#40 - 07.12.2017

#40 Blockchain & Cryptocurrency Fundamentals

Prelegent: Tomasz Kurowski

Czym są kryptowaluty? Skąd się wzięły? Skąd bierze się ich wartość i czy ich używanie jest bezpieczne? Czym jest stojąca za nimi technologia Blockchain i dlaczego stanowi rewolucję w świecie IT oraz finansów? – Pomimo rosnącej popularności, kryptowaluty oraz systemy rozproszonych rejestrów pozostają dla wielu wciąż owiane tajemnicą.

Przedmiotem wykładu jest przybliżenie słuchaczom tematyki kryptowalut oraz stojącej za nimi technologii blockchain. Uczestnicy usłyszą historię systemu blockchain oraz pierwszej kryptowaluty – Bitcoina, poznają założenia ekonomiczne i ideologiczne projektu, okoliczności jego realizacji, podstawowe aspekty techniczne, praktyczne przykłady zastosowania tej technologii, główne nadzieje oraz ryzyka z nią związane, a także ramy prawno-podatkowe dotyczące jej funkcjonowania. Przede wszystkim jednak w trakcie wykładu rozwiane zostaną wszelkie mity, które narosły wokół tematyki kryptowalut, a jednocześnie zasygnalizowane zostaną rzeczywiste związane z nią zagrożenia.

W trakcie prezentacji, przy aktywnym uczestnictwie audytorium, zostanie zademonstrowane w praktyce użycie kryptowaluty do celów płatniczych.

ZAREJESTRUJ SIĘ
Tomasz Kurowski

Analityk ds. Nowych Technologii w Sektorze Finansowym w firmie Metrosoft z wieloletnim doświadczeniem w branży bankowości inwestycyjnej (State Street oraz Brown Brothers Harriman). Członek grupy technologicznej P2P.Systems, współorganizator i współtwórca krakowskich spotkań blockchainowych pod szyldem Crypto@Cracow. Uczestnik projektu “Strumień Blockchain/DLT oraz Waluty Cyfrowe” przy Ministerstwie Cyfryzacji. Popularyzator technologii blockchain oraz innych rejestrów rozproszonych w finansach i administracji. Aktywnie zajmuje się promocją zagadnień blockchain zarówno na spotkaniach branżowych, warsztatach, konferencjach jako prelegent, jak i na łamach magazynu rynków kapitałowych FXMAG. Posiadacz certyfikatu Bloomberg Market Concepts nadanego przez Bloomberg L.P. Prywatnie ogromny miłośnik ekonomii (a zwłaszcza tematyki dot. światowych rynków kapitałowych).

Wojciech Kwiatek

Współzałożyciel Crypto@Cracow, uczestnik i organizator wydarzeń branżowych związanych z technologią blockchain. Specjalista w zagadnieniach z zakresu blockchain, programista i konsultant w branży finansów, baz danych oraz crypt/blockchain. Aktywny uczestnik rynku kryptowalut od 2011 r.


Nie zapomnij się zarejestrować!

ZAREJESTRUJ SIĘ