#51 - 21.02.2019

#51 Consumer Driven Contracts jako TDD na poziomie API

Prelegent: Marcin Grzejszczak

Consumer Driven Contracts (CDC) są jak TDD na poziomie API. Podejście to, jest wyjątkowo ważne w świecie mikroserwisów. Z racji tego, że sterowane jest przez konsumentów API, wyprodukowane API jest zdecydowanie bardziej przyjazne dla jego użytkowników.

Na wielu konferencjach dowiedzieć się można, że wszyscy robią mikroserwisy i robią je doskonale. Rzadko kiedy wspomina się o ich testowaniu (po co komu testy, prawda?). Później, gdy przychodzi do wdrożeń produkcyjnych, okazuje się, że testy end to end trwają po 10 godzin i wybuchają przy ostatnim teście, z powodu literówki w API.

W trakcie prelekcji napiszemy aplikację, używając podejścia CDC. Zobaczysz, jak łatwo można napisać API, sterowane przez konsumenta i jak wygląda pełen proces związany z testami kontraktowymi. Użyjemy narzędzi takich jak Spring Boot, Spring Cloud, Spring Cloud Contract, Jenkins, Gitlab i Artifactory.

ZAREJESTRUJ SIĘ
Marcin Grzejszczak

Autor książek Mockito Instant i Mockito Cookbook. Współautor kursu Applied Continuous Delivery Live Lessons. Współzałożyciel Warsaw Groovy User Group i Warsaw Cloud Native Meetup oraz inicjatywa DiverseIT.


Nie zapomnij się zarejestrować!

ZAREJESTRUJ SIĘ