#60.1 - 17.03.2020

#60.1 Data Science @ PMI

Prelegent: Michał Dyrda

Czy zastanawiałeś się kiedyś co decyduje o tym jakie produkty możesz oglądać na półkach sklepowych? Dlaczego na danym lotnisku nie możesz kupić tych samych produktów co na dworcu kolejowym? 

Podczas mojego wystąpienia zaprezentuje techniki oraz narzędzia (takie jak: Kubernetes, Docker, Airflow), które wykorzystaliśmy podczas projektu poświęconego optymalizacji katalogu produktów w firmie Philip Morris International. Opowiem, jak działa data science w globalnej organizacji jaką jest PMI oraz podzielę się naszymi najlepszymi praktykami jak tworzyć oraz wdrażać produkty Data Science na środowiska produkcyjne.

ZAREJESTRUJ SIĘ
Michał Dyrda

Posiada doktorat z astrofizyki. Ma ponad 12 lat doświadczenia w pracy w Data Science. Swoją przygodę z danymi rozpoczął od pracy w ramach różnych eksperymentów astrofizycznych. Następnie współpracował z różnymi zespołami zarówno biznesowymi jaki i inżynierskimi w celu dostarczenia nowych informacji w oparciu o dane. Posiad doświadczenie w projektowaniu i wdrażaniu złożonego systemu oprogramowania dla różnych międzynarodowych projektów, w tym projektów mających na celu analizy dużych zbiorów danych. W obecnej chwili jest Lead’em zespołu Data Science Best Practice @PMI i Senior Enterprise Data Scientist w PMI w Krakowie. Na co dzień pracuje nad ewaluacją nowych technologi w celu zwiększenia wartości biznesowej zapewnianej przez zespół Data Science. Jego celem jest wprowadzanie nowoczesnych rozwiązań do analizy danych i i skrócenie czasu wprowadzania produktów na rynek. Jest uzależniony od biegów długodystansowych, ostatnio razem z psem


Nie zapomnij się zarejestrować!

ZAREJESTRUJ SIĘ