#9

#9 - 15.12.2015

#9 GNU/Linux primer for busy developer. To nie zawsze wina aplikacji.

Prelegent: Tomasz Borek

Co można zrobić, żeby rozwiązać problem z JVM na systemie operacyjnym GNU/Linux, zakładając, że nie instalujemy nic (lub prawie nic)? Tomek podczas wykładu skupiał się bardziej na systemie, niż na sieci.

Przedmiotem dyskusji były:

– Narzędzia dostarczane wraz z JDK
– Narzędzia dostępne za darmo – zarówno te GNU/Linux jak i dostarczanych jako elementy JDK
– Narzędzia, które raczej pozwalają obserwować system, a nie typowe profilery.

W szczególności opowiadał o procesach odpalanych przez JVM i ich identyfikacji poprzez PID. Pokazwyał również jak skorelować wątki systemu operacyjnego z wątkami odpalanymi przez JVM, pokaże jak monitorować zużycie zasobów USE (Usage, Saturations and Errors) dla CPU, pamięci, swapa i urządzeń IO.

ZAREJESTRUJ SIĘ
Tomasz Borek

"Koder* z Polski, mający nadzieję nauczyć się czegoś nowego każdego dnia.Wdzięczny każdemu, kto pomógł w mej drodze. Dumny z: http://sckrk.com oraz http://geecon.org. Pomaga przy: SCKRK, Polskim JUGu i krakowskiej Loży Lambda.Przyznaję się do mych wad i ułomności.Lubię: ludzi, programy, muzykę, gry wyobraźni, uczciwość, naukę. Nie lubię: robić rzeczy niepotrzebnie, robić “bo mogę”.* Po rodzicach. Oni kodowali, to i ja koduję…Poszły konie po betonie - czyli utrzymaj lejce gdy ciągniesz na wiele procków"


Nie zapomnij się zarejestrować!

ZAREJESTRUJ SIĘ