#91 - 20.03.2024 godz. 18:00

#91: Blockchain Hello World

Prelegent: Rafał Sokulski

Każdy z nas słyszał o Blockchainie w kontekście kryptowalut. Czy można wykorzystać łańcuch bloków do innego celu? Uczestnicy 84 edycji Talk4Devs znają odpowiedź na to pytanie – oczywiście, można. Postawmy zatem pytanie – jak zacząć?

Dzisiejsze możliwości na rozpoczęcie własnej przygody ze światem Blockchaina oraz Smart Contractów są bardzo duże. Powstają coraz to lepsze rozwiązania, frameworki, które upraszczają proces wdrożenia tej wyjątkowej „bazy danych” do struktur naszych organizacji. Niestety, diabeł tkwi w szczegółach i przeglądając kolejne strony dokumentacji czujemy się przytłoczeni ilością informacji. Brzmi znajomo? Pozwólcie, że nasz ekspert od Blockchaina z j-labs, Rafał Sokulski, rozwieje Wasze wątpliwości!

Zaczniemy od stworzenia własnego lokalnego Blockchaina (Ethereum) opartego na Ganache i Hardhat. Dla backendowców pokażemy w jaki sposób tworzyć aplikację w Spring Boot, która będzie integrować się z naszym Blockchainem. Dla frontendowców zaprezentujemy możliwość interakcji ze Smart Contractami przy użyciu Angulara. Zapowiada się dobra zabawa z kodem, dużo wrażeń oraz sekcja Q&A, która rozwieje Twoje wątpliwości.

ZAREJESTRUJ SIĘ
Rafał Sokulski

Niegdyś dość znany DJ i producent w Polsce, zamienił twórczą pracę z muzyką na linijki kodu. Senior Fullstack Developer z 9-letnim doświadczeniem, od 4 lat w j-labs, gdzie zajmuje się integracją z prywatnym blockchainem, uruchomionym na maszynach klienta. Dziś, po przebyciu tej trudnej drogi, stara się przekazać swoją wiedzę fanom blockchaina, którzy chcieliby zacząć swoją własną techniczną przygodę z tą technologią.


Nie zapomnij się zarejestrować!

ZAREJESTRUJ SIĘ