Online, 26.05.21 | Śr

#69 Talk4Devs | Nie masz szans. Przegrasz z OSINT-em

W trakcie prelekcji Piotr Konieczny pokaże techniki pozyskiwania informacji na temat ludzi, firm i serwerów na podstawie ogólnodostępnych (co nie znaczy, że zawsze publicznie dostępnych) źródeł w internecie. Uchyli rąbka tzw. Białego Wywiadu i pokaże w praktyce techniczny rekonesans.

Zdradzi też kilka OSINT-owych narzędzi, demonstrując jak za ich pomocą każdy może pozyskać informacje na temat infrastruktury IT dowolnej firmy.

Na koniec zdeanonimizujemy i obedrzemy z prywatności jednego ze sławnych polskich szpiegów. A jak starczy czasu, to może nawet namierzymy też szpiegowskiego satelitę i przyjrzymy się czemuś, czego -- zgodnie z radą prawnika -- nasz prelegent nie może tu opisać.

 

zapisz się do newslettera
zdjęcie
Piotr Konieczny

Ekspert ds. bezpieczeństwa, którego od 14 lat polskie i zagraniczne firmy zatrudniają do tego, aby włamał się do ich sieci i wykradł im dane. Wielokrotny zdobywca nagród za najlepsze prelekcje na największych polskich konferencjach poświęconych bezpieczeństwu IT, a także laureat prestiżowej nagrody Digital Shapers 2018 magazynów Forbes i Business Insider. Absolwent Glasgow Caledonian University i założyciel Niebezpiecznik.pl, największego w Polsce serwisu poświęconego tematyce bezpieczeństwa komputerowego. Kiedy nie pisze artykułów, zarządza zespołem wykonującym audyty i testy penetracyjne systemów teleinformatycznych oraz prowadzi silnie techniczne szkolenia dla administratorów i programistów. Autor wykładu "Jak nie dać się zhackować?", przeznaczonego dla każdego, kto w życiu prywatnym lub zawodowym korzysta z komputerów i internetu.