Kraków, Styczeń 2015

Kilka słów o testowaniu dla programistów, czyli dlaczego warto to robić

Testy jednostkowe traktowane są często przez programistów jako zło konieczne, coś co powoduje opóźnienie przy dostarczeniu oprogramowania albo niepotrzebnie dokłada pracy. Podczas wykładu Piotrek pokazał, że testowanie może mieć sens, być efektywne, zmniejszyć ilość czasu spędzonego nad kodem i wydatnie podnieść zarówno tempo pracy jak i jej jakość. Odwołał się przy tym do metodyki BDD oraz do wykorzystania frameworka Spock.

Wydarzenie organizujemy przy współpracy z Biurem Karier i Promocji Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ.

Bądź na bieżąco!
Chcesz jako pierwszy otrzymać zaproszenia na kolejne spotkanie Talk4Devs (dawniej IT Akademia j-labs)? Zapisz się do naszego newslettera:

zapisz się do newslettera
Piotr Kiebasiński

Absolwent Fizyki Komputerowej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Konsultant j-labs - Senior Java Developer, Tech Lead z ponad 8 letnim doświadczeniem w tworzeniu  aplikacji biznesowych, obliczeniach numerycznych, systemach eksploracji danych, migracji, analizie danych, procesach wdrażania i automatyzacji testów. Dobrze czuje się we wszystkich tematach związanych z Linuksem, Bashem i ogólnie Open Source.