Kraków, Październik 2015

Trzy lub więcej kłamstw o mikroserwisach, o których wszyscy boją się mówić

Słowo mikroserwisy padło w tym roku na konferencjach i portalach branżowych w liczbie, która powinna znaleźć się w Księdze Guinessa. Czy ten nowy, eksplodujący na naszych oczach trend zmienia na zawsze naszą branżę, czy też przeminie jak wiele innych rozwiązań z kategorii "silver bullet". Jarek podczas tej prezentacji podzielił się z wami swoimi doświadczeniami i obserwacjami z implementacji mikrousług i przestrzec przed czającymi się niebezpieczeństwami, a przede wszystkim przekonać słuchaczy do znalezienie własnej drogi w tej nowej architekturze.

Wydarzenie organizujemy przy współpracy z Biurem Karier i Promocji Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ.

Bądź na bieżąco!
Chcesz jako pierwszy otrzymać zaproszenia na kolejne spotkanie Talk4Devs (dawniej IT Akademia j-labs)? Zapisz się do naszego newslettera:

zapisz się do newslettera
Jarosław Pałka

Od ponad 15 lat w branży IT, jako administrator baz danych, programista, architekt, manager i "inżynier od spraw katastrof". Brał  udział w małych, średnich i  nonsensownie dużych projektach, prowadzonych zgodnie zasadami "waterfall", Agile oraz przy braku jakichkolwiek metodyk, z tym samym zawsze skutkiem. Co doprowadziło go do wniosku, że nie ważne co robisz tak długo, jak robisz to dobrze, w najprostszy z możliwych sposobów i używasz właściwych narzędzi, które wykonają pracę za ciebie. W międzyczasie dał się porwać ideom TDD oraz Software Craftmanship, do granic możliwości wyeksploatować tak piękne w swej prostocie pomysły jak REST i NoSQL, by potem porzucić je aby zgłębić tajniki "system thinking" i zachwycić się siłą jaką niesie z sobą "metafora" oraz  odkryć, że rządzą nami te same prawa "natury". Niepokorny wyznawca kościoła JVM, badacz bytecode'u i JIT oraz wszelkiej maści parserów, interpeterów i kompilatorów. Od czasu do czasu można usłyszeć jego wykłady na konferencjach w całej Polsce. Na co dzień w Allegro.tech, w wolnych chwilach trener w http://symentis.pl i autor bloga na http://geekyprimitives.wordpress.com/