Kraków, Grudzień 2016

Dlaczego warto uczyć się Haskella

Haskell jest statycznie typowanym czystym językiem funkcyjnym. Przez dwie dekady próbowano utrzymać wobec niego status języka akademickiego, ale w ostatnich latach coraz częściej używany jest produkcyjnie. Trudno jednak podejrzewać, by stał się językiem mainstreamowym. Mimo to warto się go nauczyć, gdyż otwiera on szybko i skutecznie oczy na świat programowania funkcyjnego. W prezentacji autor postara się pokazać, które elementy języka mają tak wielkie znaczenie dla rozwoju umiejętności programowania, skupiając się na takich aspektach jak: komponowalność, programowanie na typach i izolacja efektów ubocznych.

Wydarzenie organizujemy przy współpracy z Biurem Karier i Promocji Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ.

Obejrzyj video:

 

Bądź na bieżąco!
Chcesz jako pierwszy otrzymać zaproszenia na kolejne spotkanie Talk4Devs (dawniej IT Akademia j-labs)? Zapisz się do naszego newslettera:

zapisz się do newslettera
Adam Szlachta

jest entuzjastą programowania funkcyjnego, w szczególności w językach statycznie typowanych. W swojej zawodowej karierze używał takich języków jak Haskell, Scala, Java, Python, JavaScript, C++, C# i innych. Uczestniczy w studiach doktoranckich na AGH.
Poza programowaniem zajmuje się tworzeniem muzyki, fotografią i filozofią oraz jest miłośnikiem szachów japońskich