Kraków, Luty 2016

JDKowe skarby ze skarbca /bin

JDK w katalogu bin zawiera wiele nadzwyczaj użytecznych narzędzi, często pozwalających zdiagnozować problem bez kupowania podobnych produktów komercyjnych. Tak, za darmo i od ręki!

Co można nimi osiągnąć? Zrobić i przeanalizować heapdump, zebrać stacktracy wątków, podejrzeć jak działa i na czym spędza ile czasu GC, sprawdzić zajętość pamięci i wiele innych, a to wszystko wygodnie z linii poleceń. Co znaczy, że zadziała też na serwerze gdzieś hen daleko za 7 VPNami i bez interfejsu graficznego?

Podczas sesji Andrzej zaprezentował wiele z dostępnych narzędzi oraz opowiedział do czego służą i co potrafią.

Wydarzenie organizujemy przy współpracy z Biurem Karier i Promocji Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ.

Bądź na bieżąco!
Chcesz jako pierwszy otrzymać zaproszenia na kolejne spotkanie Talk4Devs (dawniej IT Akademia j-labs)? Zapisz się do naszego newslettera:

zapisz się do newslettera
Andrzej Grzesik

Programuję bo lubię! Najczęściej w okolicach JVM, najczęściej gdzieś w trzewiach, w okolicach systemów z dużymi liczbami użytkowników lub BigData, bo to najczęściej oznacza nietrywialne (ciekawe!) problemy do rozwiązania. Wyznaję przy tym zasadę, że większość problemów z softwarem ma swoje przyczyny daleko przed dotknięciem jakiejkolwiek klawiatury. Poza tym, mówię oraz organizuję konferencje i meetupy, jeżdżę na rowerze i czytam!