Kraków, Styczeń 2016

Temat1 : Devops 101: Co powinieneś wiedzieć na temat DevOps?
Temat 2: programowania AWSa z cli, boto i Ansiblem

Temat1 : DevOps 101: Co powinieneś wiedzieć na temat DevOps?

DevOps na dobre zagościł w świecie IT - jako pozycja czy też pojęcie zupełnie abstrakcyjne. Prezentacja, której celem było rozmycie mgły tajemniczości i wyjaśnienie o co tu chodzi - porozmawiać o najczęstszych błędach, przekłamaniach czy nadinterpretacjach oraz dokonać surowej oceny tego, czym DevOps nie jest.

Temat 2: Ogarnijmy chmurę: programowanie AWSa z cli, boto i Ansiblem

Celem tej technicznej prezentacji było przedstawienie metod pracy z chyba najbardziej popularnym IaaSem. Maciek zaprezentował w jaki sposób prawie zupełnie zapomnieć o konsoli WWW w AWSie i wykonywać zdecydowaną większość swojej pracy albo w terminalu albo w IDE. Była integracja Basha i ZSH z powłoką AWSową, trochę Pythona, prezentacja, jak używać orkiestracji opartej na Ansiblu oraz dyskusja o własnych sposobach automatyzacji.

Wydarzenie organizujemy przy współpracy z Biurem Karier i Promocji Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ.

Bądź na bieżąco!
Chcesz jako pierwszy otrzymać zaproszenia na kolejne spotkanie Talk4Devs (dawniej IT Akademia j-labs)? Zapisz się do naszego newslettera:

zapisz się do newslettera
Maciej Lasyk

DevOps w Ocado; w wolnym czasie wspomaga projekt Fedora. Wyznaje konteneryzację, ZSH i Pythona. Wolne chwile spędza w górach albo na rowerze.