#63 - 25.11.2020

#63 Poznaj swoje granice – o odkrywaniu granic obiektów i modułów

Prelegent: Sławomir Sobótka

Jako konsultant często widzę nowe, kilkumiesięczne projekty, które już teraz są na takiej samej trajektorii jak projekty legacy, które miały być zastąpione przez nowy, piękny, wspaniały kod w nowej, pięknej, wspaniałej architekturze. Mamy oto nowoczesne języki, najnowsze frameworki, clouda, Kafkę, microservisy a wyszło jak zwykle.

W trakcie prezentacji przejdziemy od niepokojących symptomów na poziomie kodu, wytropimy dzięki nim błędne decyzje architektoniczne na poziomie modularyzacji i integracji aby dojść do błędów na poziomie analizy. Następnie cofniemy czas, przeprowadzając rzetelną analizę granic dzięki technice Event Stormingu Procesowego, zaprojektujemy moduły dzięki strategicznym technikom Domain-driven Design i skończymy z kodem, który właściwie jest… czytelny jak proza.

ZAREJESTRUJ SIĘ
Sławomir Sobótka

Sławomir jest właścicielem firmy szkoleniowo doradczej Bottega IT Minds zrzeszającej 60 ekspertów technicznych. W ciągu 17 lat pracy w branży IT pełnił role programisty, architekta, lidera zespołu, mentora i trenera. W codziennej pracy integruje: Domain Driven Design, wzorce, style architektoniczne, zwinne procesy wytwórcze i zdrowy rozsądek. Stosuje nadrzędną zasadę: rozpoznać klasę problemu z jaką mamy do czynienia i dobrać do niej odpowiednią klasę narzędzia. Hobbystycznie interesuje się psychologią pozytywną i kognitywistyką.


Nie zapomnij się zarejestrować!

ZAREJESTRUJ SIĘ