Kraków, Kwiecień 2016

Jak się nie zgubić w gąszczu narzędzi mających ułatwić programowanie aplikacji mobilnych (iOS/ Android)

Obecnie rynek systemów mobilnych podzielony jest w dużej mierze pomiędzy dwie platformy: iOS i Android. Każda z nich przychodzi z własnym SDK, dobrymi praktykami i jest oparta o konkretne języki programowania. Pomimo to pojawiają się i są rozwijane narzędzia i platformy, które umożliwiają tworzenie aplikacji z wykorzystaniem narzędzi języków, które pierwotnie ani z iOSem, ani Androidem nie miały nic wspólnego.

Podczas prezentacji szukano odpowiedzi dowiesz się między innymi na pytania:

  • jak zacząć swoją przygodę z tworzeniem aplikacji mobilnych: jakie są obecnie dostępne możliwości?
  • jakie są ograniczenia poszczególnych platform?
  • "one codebase" - jeden kod dla wszystkich platform, czy to ma sens?

Wydarzenie organizujemy przy współpracy z Biurem Karier i Promocji Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ.

Bądź na bieżąco!
Chcesz jako pierwszy otrzymać zaproszenia na kolejne spotkanie Talk4Devs (dawniej IT Akademia j-labs)? Zapisz się do naszego newslettera:

zapisz się do newslettera
Marcin Wąsowski

Programista z kilkunastoletnim doświadczeniem w technologiach webowych i mobilnych. W przeszłości pracował kilka lat z platformą .NET, jeszcze wcześniej jako webdeveloper (LAMP). Od kilku lat poświęca najwięcej uwagi platformom mobilnym - zarówno iOS, jak i Android. Obecnie współprowadzi w roli leadera technicznego re:factory (http://refactory.net).