Kraków, Marzec 2016

Temat 1: Ansible nie tylko dla opornych – czyli zmień swoje stare nawyki
Temat 2: Środowisko do pracy w kilka linijek - czyli Ansible i Docker dla programisty

Temat 1: Ansible nie tylko dla opornych – czyli zmień swoje stare nawyki 

Z prelekcji uczestnicy wynieśli wiedzę o podstawowych elementach Ansible. Nauczyli się organizować swoje maszyny. Dowiedzieli, jakie zmienne są dostępne oraz jaka jest kolejność ich interpretacji. Łukasz pokazał również, jakie problemy napotkał w heterogenicznym środowisku produkcyjnym. Po udziale w prelekcji uczestnikom nie są obce nowości wprowadzone w wersji 2.0, takie jak chociażby przechwytywanie i obsługa wyjątków.

Temat 2: Środowisko do pracy w kilka linijek – czyli Ansible i Docker dla programisty

Prelekcja, podczas której mówiono w jaki sposób szybko i niskim nakładem pracy przygotować dla siebie lokalne środowisko, na którym błyskawicznie można zacząć testować własny kod. Prezentacja, opisywana przez Marcina jako wykład „dzięki któremu będziesz zadowolony Ty i Twój admin! Ty, bo nie będziesz musiał już kolejny raz dopytywać, jak skonfigurować serwer aplikacyjny czy bazy danych - zrobi to za Ciebie automat, a Twój admin bo od początku będziesz dostarczać kod przetestowany w warunkach bliższych produkcji”.

Wydarzenie organizujemy przy współpracy z Biurem Karier i Promocji Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ.

Bądź na bieżąco!
Chcesz jako pierwszy otrzymać zaproszenia na kolejne spotkanie Talk4Devs (dawniej IT Akademia j-labs)? Zapisz się do naszego newslettera:

zapisz się do newslettera
Marcin Skarbek

Chaos Monkey w Lumesse czyli zło wcielone i postrach programistów. Zwolennik konteneryzacji i automatyzacji, piewca Linuksa zwłaszcza w jego odmianie spod znaku Czerwonego Kapelusza. Propagator otwartych standardów i otwartego kodu.

Łukasz Proszek

Administrator / DevOps w Lumesse. Na co dzień zajmujący się automatyzacją czego się da, a czasem tego czego się nie da. Ewangelista Pythona i Ansible. Regularnie zmagający się z heterogenicznymi środowiskami.