Kraków, 05.12

Od zera do DockerMastera

Podczas wykładu zostanie kompleksowo poruszony temat dockera, czyli platforma do tworzenia i uruchamiania rozproszonych aplikacji. Zaczniemy od wyjaśnienia problemów które rozwiązuje i opisu działania, następnie prelegent objaśni proces instalacji dockera oraz pokaże jak go używać. Wyjaśnione zostaną komendy oraz typowe przypadki użycia, następnie pokazane zostaną przydatne narzędzie dodatkowe: docker-compose. Na koniec zostanie  uruchomiona aplikacja wewnątrz dockera.

Zapraszamy do przyniesienia swoich laptopów i podążania za wykładem. Prelegent będzie pracował na konsoli Linuxowej.

2017_KRK_blockchain
Jakub Białek

Developer z 5-letnim doświadczeniem w Javie. W swoim podcaście IT-REX wprowadza słuchaczy w tajniki rynku IT, z perspektywy drapieżników na nim funkcjonujących.
Pasjonuje się nowymi technologiami, kryptowalutami i biznesem. Początkujący przedsiębiorca z wolnościowym zacięciem. Obecnie jako członek zespołu Research&Destroy aktywnie uczestniczy w migracji monolitu na microservisy

Wojciech Kwiatek

Współzałożyciel Crypto@Cracow, uczestnik i organizator wydarzeń branżowych związanych z technologią blockchain. Specjalista w zagadnieniach z zakresu blockchain, programista i konsultant w branży finansów, baz danych oraz crypt/blockchain. Aktywny uczestnik rynku kryptowalut od 2011 r.